Strona 9 z 21 PierwszyPierwszy ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 19 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 203

Wątek: Koliba - remont

  1. #81
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    Cytat Zamieszczone przez Derty Zobacz posta
    Domino, jeśli nie zrobią 'klasyka' murowanego, w baranku, z wieżyczką i z łuczkami+żywopłot z cmentranych tui, to może znów ją polubimy. Drewno z czasem ściemnieje, może znów się wprowadzą kozy i pożłobią ściany swymi ślicznymi zębiskami, może znów popłynie z okienka na poddaszu pieśń na gitarce grana, a na niedalekich połoninach słońce położy swe miedziane dachy i będzie można sobie PATRZEĆ i BYĆ TAM...oby.
    Fajnie by było, żeby gdzieś w necie ktoś odważył się i pokazał chociaż widoki elewacji z projektu. W sumie to chyba nie tajemnica?:)

    Szkoda, że choć 2-3 belek żłobionych kozim zębem nie zachowano, aby jakoś wkomponować w nowy budynek q pamięci.

    Derty
    O żesz Ty Moderatorze!
    Gdzie kilka ciepłych słów o Spirycie? No gdzie?

    Schronisko to ludzie. Nowa Koliba będzie wspaniała i gościnna. Będzie w niej piękny kominek ogrzewający strudzinych, przemoczonych górołazów. Będziesz mógł przytulony do brewnianych ścian słuchać dźwięków gitary. Będziesz mógł...

  2. #82
    Bieszczadnik
    Forumowicz Roku 2008
    Awatar Derty
    Na forum od
    09.2002
    Rodem z
    z lasu
    Postów
    1,852

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    Cytat Zamieszczone przez lucyna Zobacz posta
    O żesz Ty Moderatorze!
    Gdzie kilka ciepłych słów o Spirycie? No gdzie?
    To oczywiste, że Spiryt tworzą ludzie i w ogóle nawet mi przez łep nie przeszło, że takich zabraknie kiedykolwiek:P Ale weźnij pod uwagę los np schroniska na Przechybie w Sądeckim paśmie...Po pożarze odbudowano je w stylu sanatoryjnym, wymalowano lamperie, położono glazur i gres i...Spirytu tam nie uświadczysz. Wielki, zimny budynek. A kto bywał tam przed pożarem, ten wie, jaki panował tam klimat. Bo do murowanego, w baranku i z duperelastymi bajerami jakoś ludzie 'klimatotwórczy' się nie pchają.
    A może nie mam racji...sam nie wiem.
    Pozdrawliaju
    Derty

    PS: A dalsza część Twej wizji to wypisz wymaluj, moja ulubiona Maciejowa w Gorcach...na najbliższy czas wybieram się tam z Czartem i z Belzebobem. Kto chce dołączyć, ten wie, gdzie szukać tej cud bacówki:)
    Ostatnio edytowane przez Derty ; 10-08-2008 o 12:22
    Rano robimy nic. Lubimy to robić (Z Bertranda, 2011)

    właśnie, wziąłby człowiek amunicję
    eksportową śliwowicję
    drzwi opatrzyłby w inskrypcję:
    "przedsięwzięto ekspedycję" (MamciaDwaChmiele,2012)

  3. #83
    Bieszczadnik Awatar Barnaba
    Na forum od
    01.2005
    Rodem z
    Festung Posen
    Postów
    1,631

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    masz rację Derty! Po mojemu to nowej budowli będzie bliżej do hotelu dla vipów, a daleko będzie do budowli do której ciągną ludzie spirytotwórczy. W ogóle to ja nie wiem dlaczego tę konstrukcję zburzono. Schody nie trzeszczały bardzo, słup z rzeźbą był jeszcze stablilny.... Co będzie nowego? Ano nowe będzie odpowiadało standardom UE, czyli porcelana najwyższej klasy gładkości co by pośladków nie pohaczyć, zapewne będzie masa pokoi gdzie snoby będą mogły się izolować od "plebsu" rozpaczliwie usiłującego zrobić w stołówce to co kiedyś było w koło rzeźbionego słupa. Skoro goście nie będą przybywać z plecakami tylko torbami na kółkach- konsekwencją będzie możliwość dojazdu (która nie była ostatnio żadną nowością), możliwe że pod schroniskiem będzie wielopoziomowy parking- tak, aby sobie owi przybysze kółek na kamieniach przypadkiem nie porysowali. Naturalnie w schronisku będzie ciągły dostęp do prądu, a w raz z nim wszelkich dobrodziejstw: dość gitar- skoro jest stereo, dość kiełbaski z ogniska skoro jest mikrofalówka.

    Realizacji takiej wizji się obawiam...
    https://bieszczady.guide- Że przewodnik napisałem i że ludzi uszczęśliwiam. A co!

  4. #84

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    Nie wiem czy byly wizualizacje nowej KolibyKoliba1.jpg

    Koliba2.jpg

    Koliba.jpg

  5. #85
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    Cytat Zamieszczone przez K2 Zobacz posta
    Nie wiem czy byly wizualizacje nowej Koliby
    To na prawdę nie są żarty ?

    Nie robisz nas w bambuko ?

    Nie chce się wierzyć

    B.

  6. #86
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    No co, postęp idzie...grupa targetowa sie zmienia...

  7. #87
    Bieszczadnik Awatar Basia Z.
    Na forum od
    05.2007
    Rodem z
    Chorzów
    Postów
    2,771

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    Cytat Zamieszczone przez vm2301 Zobacz posta
    No co, postęp idzie...grupa targetowa sie zmienia...

    Wiem, ale smutno mi bardzo.

    Tak samo jak było z Miziową.
    Lubiłam te stare brzydkie baraki, ale wszyscy czekali na budowane latami nowe schronisko.

    Postawiono nawet ładny, chociaż strasznie wielki budynek - coś podobnego jak ta wizualizacja.
    Ale mimo, ze nawet kierownictwo się stara - to "duszy" za grosz tam nie ma.
    Tylko tłumy narciarzy, piwo i biegające po korytarzu dzieciaki, które tam przyjeżdżają na "zielone szkoły" i wypożyczalnia quadów, bo przecież schronisko musi na siebie zarabiać.

    Mimo że sama tam byłam dwa razy na imprezach, które wymagały pomieszczenia dużej ilości ludzi - to dla mnie Miziowa to nie jest to już schronisko "z duszą".
    Tak samo będzie zapewne z budowanym teraz od fundamentów schroniskiem na Markowych Szczawinach. Stare 100-letnie schronisko tą duszę posiadało, wątpię aby miało ją nowe.

    Dobrze, ze istnieją jeszcze chatki, które mają duszę.

    Pozdrowienia

    Basia

  8. #88

    Na forum od
    12.2005
    Rodem z
    Ustrzyki Dolne
    Postów
    8

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    ;-) Z tego co gospodarze mówili to ze starej koliby do nowego schroniska zostanie przeniesiony ten słup który był w sali ze stołem z wyrzeźbioną "twarzą" -to taki duch schroniska.


    Gospodarze zostaną Ci sami więc fajnie a jak ludzie będą przychodzili to wszystko pozostanie prawie jak kiedyś. ;-)

    kurcze ale ta "makieta" czy jak to się na to mówi to tak se..
    Ostatnio edytowane przez hucuł ; 11-08-2008 o 14:33

  9. #89
    lucyna
    Guest

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    Cytat Zamieszczone przez K2 Zobacz posta
    Nie wiem czy byly wizualizacje nowej KolibyKoliba1.jpg

    Koliba2.jpg

    Koliba.jpg

    Chyste Panie co za szkaradzieństwo. Wybatożyć architekta.
    Tyle mówi się o ochronie krajobrazu i o zachowaniu ducha regionalności.
    Precz z tym badziewiem.

  10. #90
    Bieszczadnik
    Na forum od
    01.2006
    Postów
    1,823

    Domyślnie Odp: Koliba - remont

    I ręce trza będzie myć, bo w takiej restałuracji to głupio z brudnymi paluchami do salcesonu sie zabierać....o ile pozwolą własny wpieprzać...

Informacje o wątku

Użytkownicy przeglądający ten wątek

Aktualnie 1 użytkownik(ów) przegląda ten wątek. (0 zarejestrowany(ch) oraz 1 gości)

Podobne wątki

  1. Remont mostu na Solince
    Przez machoney w dziale Dyskusje o Bieszczadach
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 12-06-2014, 14:37
  2. Remont chatki k/Baligrodu
    Przez bertrand236 w dziale Oftopik
    Odpowiedzi: 34
    Ostatni post / autor: 16-02-2011, 23:03
  3. konkretne pytania - Koliba, busy
    Przez Wookasch w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 10-09-2010, 23:21
  4. Jaworzec, koliba
    Przez krumkur w dziale Zakwaterowanie i usługi
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-12-2006, 12:57
  5. Koliba - dojazd zimą
    Przez malo w dziale Bieszczady praktycznie
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 28-01-2006, 21:52

Tagi dla tego wątku

Zakładki

Zakładki

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •